Armenia: Heads of State: 1990-2021

Hayastani Hanrapetoutʻyan Geragouyn Xorhrdi Naxagah (Հայաստանի Հանրապետության Գերագույն Խորհրդի Նախագահ) | Chairman of the Supreme Council of the Republic of Armenia
23 Aug 1990 - 11 Nov 1991 Lewon Hakobi Ter-Petrosyan (Լեւոն Հակոբի Տեր-Պետրոսյան)
Hayastani Hanrapetoutʻyan Naxagah (Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ) | President of the Republic of Armenia
11 Nov 1991 - 4 Feb 1998 Lewon Hakobi Ter-Petrosyan (Լեւոն Հակոբի Տեր-Պետրոսյան) (x)
Hayastani Hanrapetoutʻyan Naxagahi paštonakatar (Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնակատար) | Acting President of the Republic of Armenia (literally: Holder of the Office of President of the Republic of Armenia)
4 Feb 1998 - 9 Apr 1998 Ṙobert Sedraki Kʻočʻaryan (Ռոբերտ Սեդրակի Քոչարյան)
Hayastani Hanrapetoutʻyan Naxagah (Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ) | President of the Republic of Armenia
9 Apr 1998 - 9 Apr 2008 Ṙobert Sedraki Kʻočʻaryan (Ռոբերտ Սեդրակի Քոչարյան) (x)
9 Apr 2008 - 9 Apr 2018 Serž Azati Sargsyan (Սերժ Ազատի Սարգսյան)
9 Apr 2018 - Armen Vardani Sargsyan (Արմեն Վարդանի Սարգսյան)
Last updated on: 16 Aug 2019 00:00:00