Armenia (Soviet Republic): Chairmen of the Presidium of the Supreme Council: 1938-1990

Haykakan Sovetakan Socʻialistakan Hanrapetoutʻyan Geragouyn Xorhrdi Naxagahoutʻyan Naxagah (Հայկական Սովետական Սոցիալիստական Հանրապետության Գերագույն Խորհրդի Նախագահության Նախագահ) = Predsedatelʹ Prezidiuma Verhovnogo Soveta Armjanskoj Sovetskoj Socialističeskoj Respubliki (Председатель Президиума Верховного Совета Армянской Советской Социалистической Республики) | Chairman of the Presidium of the Supreme Council of the Armenian Soviet Socialist Republic
13 Jul 1938 - 1 Apr 1954 Macʻak Petrosi Papyan (Մացակ Պետրոսի Պապյան)
1 Apr 1954 - 3 Apr 1963 Šmavon Minasi Aṙoušanyan (Շմավոն Մինասի Առուշանյան)
3 Apr 1963 - 3 Jul 1975 Nagouš Xačʻatouri Harout’younyan (Նագուշ Խաչատուրի Հարությունյան)
3 Jul 1975 - 6 Dec 1985 Babken Esayou Sarkisov (Բաբկեն Եսայու Սարկիսով)
6 Dec 1985 - 4 Aug 1990 Hrant Moušełi Oskanyan (Հրանտ Մուշեղի Ոսկանյան)
Last updated on: 20 Jun 2022 16:38:42